Środa, 22 stycznia, godz. 18.00 – zaproszenie na Koncert Noworoczny Uczniów „Piątki”!

Koncert utalentowanej młodzieży uczącej się w LO nr V odbędzie się w auli Politechniki Wrocławskiej (budynek A1 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27) w środę, 22 stycznia o godz. 18.00. Wprawdzie koncerty noworoczne, jako że odbywają się już prawie od dekady, to już tradycja, ale do tej pory miały miejsce w „Firleju”. 2 lata temu ostatnie miejsca ośrodka kultury przy ulicy Grabiszyńskiej nie były wypełnione, ale już w roku ubiegłym biedny „Firlej” pękał w szwach! – Może przyczynili się do tego absolwenci „Piątki”, zaproszeni en bloc przez dyrektorkę Szkoły, dr Mariolę Kuźmicką-Mazurek, przemawiającą w trakcie uroczystości jubileuszowej ze sceny Teatru Polskiego?

Tłok nie przeszkodził w wysokim poziomie imprezy, młodzież śpiewała przeboje musicalowe, a o poziom, m. in. poprzez castingi uzdolnionych,, zadbała profesor Ewa Madalińska, nauczycielka języka polskiego i wiedzy o sztuce na ulicy Kuronia.

Koncert Noworoczny – Klub „Firlej” styczeń 2019 r.

Dyrekcja Szkoły i w tym roku zaprasza wszystkich absolwentów, miejsc powinno wystarczyć, bo aula Politechniki Wr. liczy ponad 400 miejsc, czyli dwa razy tyle, co w „Firleju”. Ale i uczniów w „Piątce” jest już ponad 900 (wzrost o 50%), więc radzimy wszystkim koleżankom i kolegom: przyjdźcie wcześniej! Wszak w latach 70. modne było hasło PZU – „przezorny zawsze ubezpieczony”!

W