Alleluja i gorąca prośba o 1% podatku!

Wszystkim „Piątkowiczom”: Profesorom, Pracownikom i Absolwentom Szkoły pogodnych Świąt życzy Zarząd Klubu Absolwenta V LO!


A przy okazji, jako organizacja pożytku publicznego, prosimy o 1% podatku za rok 2019. Przypominamy, że PIT za 2019 można w tym roku składać do końca maja br., a w praktyce do poniedziałku, 1 czerwca, włącznie.

Jak zwykle przy okazji prośby o 1% datku wspominamy czym zajmowaliśmy się w minionym roku?

Ustaliliśmy, że wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkę z 70-lecia „Piątki”, tj. z koncertu jubileuszowego w Teatrze Polskim (22 września 2018 r.). Artyści i organizatorzy już przesyłkę otrzymali. Reszta otrzyma płytę DVD zaraz po pandemii.

Może zabrzmi to prawie śmiesznie, ale zaczęliśmy przygotowywać jubileusz 75-lecia V LO, bo zostały już tylko 3 lata! W dalszym ciągu zabiegamy m. in. o otrzymanie pełnych list absolwentów Szkoły (szczególnie tych po roku 2008, bo te z lat 1948-2008 posiadamy). Jak na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze 2 pisma skierowane do Urzędu Ochrony Danych Osobowych z prośbą o wykładnię RODO.

Ponadto staramy się o przeniesienie na ulicę Kuronia pomnika patrona – generała Jakuba Jasińskiego.

Na wszelkie działania potrzebne są fundusze, na które same składki (40 zł rocznie, emeryci 24 zł) absolutnie nie wystarczą! – Stąd gorąca prośba o 1% z podatku! – Wystarczy wpisać nr KRS: 0000332221

W