Pogrzeb Jadwigi Jaworskiej (Kulikowskiej), matura 1964, sobota, 2 marca, godz. 14.00, Cmentarz Grabiszyński

W najbliższą sobotę, 2 marca o 14.00, odbędzie się pogrzeb Jadwigi Kulikowskiej, z domu Jaworskiej, matura 1964 r., z klasy XI a, na Cmentarzu Grabiszyńskim.

Jadwiga Jaworska – szkolne lata w V LO na Kruczej i studenckie

Ogólnie, dla najbliższych, pogrzeb jest bardzo smutną uroczystością. Ale zawsze, nawet w nieradosnych chwilach, staram się dostrzec tzw. wątki chlubne z życia koleżanek i kolegów „Piątkowiczów”. – Z punktu widzenia jednego ze środkowych wysypów maturzystów z ulicy Kruczej, w historii V LO, to bez wątpienia był (i do dzisiaj jest) bardzo żywotny rocznik.

Klasa XI a – Jadwiga wskazana strzałką

Na ostatnim Zjeździe Absolwentów, z okazji jubileuszu 70-lecia V LO, z rocznika 1964 przybyło 20 osób, w tym 5 z klasy XI a. – Rodzynkiem, poza zawsze pilną Jadwigą, był występujący na koncercie galowym w Teatrze Polskim, Alek Nowacki, lider bardzo popularnej w latach 70. grupy „Homo Homini”, kompozytor między innymi przeboju „Tobie Karolino”.

Aleksander Nowacki – Jubileusz 70-lecia V LO w Teatrze Polskim we Wrocławiu

Alka na scenie Jadwiga oklaskiwała razem z mężem, Romualdem Kulikowskim (zmarł w ubiegłym roku), który tuż przed maturą został usunięty z klasy za złe zachowanie… Nie zraziło to Romka do „Piątki”, bo miłość do Jadwigi trwała aż po kres. Podobnie było z przyjaźnią: Romuald „wyleciał” z powodów wychowawczych razem z Lotarem Kittayem, co nie przeszkodziło obydwu młodzieńcom zdać maturę w trybie wieczorowym, a następnie razem ukończyć studiów na Wydziale Prawa wrocławskiego uniwerku.

Młodsza córka Jadwigi i Romualda, Anna Kulikowska, ukończyła „Piątkę” już na ulicy Grochowej, w roku 1994. A kończąc wątek rodzinnej sagi piątkowej, to obecnie, w siedzibie na Kuronia, naukę kontynuują, a jakże, w klasie 2MYP4, wnuki Jadwigi i Romualda Kulikowskich: Marianna Dziewońska i Tymon Arendarski.

Wkrótce, już po pogrzebie, napiszemy więcej na temat rocznika 1964.

ww