290 zł ceną wygórowaną?

Czy 290 zł za koncert jubileuszowy w Teatrze Polskim, książkę okolicznościową oraz bal w hotelu Ibis/Novotel Centrum (d. hotel „Wrocław”) to cena wygórowana? Ponieważ taki zarzut wyraziła koleżanka, z którą znam się od piaskownicy, czyli szkoły podstawowej, i na pewno wyrażając tę opinię miała szczere intencje, przeto poniżej pozwalam sobie na przedstawienie racji obydwu stron.

W dniu 2018-06-11 o 16:58, jw pisze:

 

cena imprezy mocno wygórowana

teraz byliśmy na 3 – dniowej imprezie w górach za 390 zł

Jola

Jolu Miła,

sorry za dwumiesięczną zwłokę w odpowiedzi. – Nic nam nie da porównywanie cen w górach do Wrocka, bo na 70-lecie nikt w góry, no może poza drugą sportową (sic), nie pojedzie! – Lepiej można by zapytać i to właśnie robię: zorganizujesz jubileusz w stolycy Dolnego Śląska taniej?!

Jak wiesz, już od szkoły podstawowej, w której to los złączył nas nawet w jednej klasie (a ja się popisałem jak prawdziwy łobuz: tj. podstawiłem Ci nogę i jedyne co miałem na usprawiedliwienie, to: „bo mi się podobałaś!”…) byłem bardzo kontaktowy. – I między innymi, na bazie kontaktów w całej PL, podpytywałem: za ile są teraz zjazdy, jubileusze szkolne? I odpowiedź brzmi: one są w cenie…wesela!

I okazało się, że cena all-inclusive naszego „jubla” jest najniższa z możliwych, bo nie przekracza 300 zł!

W formie na piśmie, jeden z przykładów liceum o kilkusetletnim (tego my we Wrocku, na razie, nie mamy) rodowodzie z Białej Podlaskiej, gdzie ceny winny być niższe niż we Wrocławiu, ale nie są!

Jacyśmy byli, przyjaciele moi,
czy nas pamięta jeszcze kto?

Komitet Organizacyjny oraz Dyrekcja
I LO im. J.I.Kraszewskiego oraz II LO im. E.Plater 
w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają
wszystkich absolwentów obu szkół
na IX Zjazd Absolwentów 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

Będąc wiernymi tradycji z radością zawiadamiamy, że w dniach 14-16 września 2018 roku po raz dziewiąty spotkamy się na Zjeździe absolwentów obu szkół. Przeszłość i teraźniejszość będą mogły się znowu spotkać. Wierzymy, że na spotkania z przyjaciółmi ze szkolnej ławy nigdy nie jest zbyt wcześnie, ani zbyt późno, dlatego liczymy na Państwa obecność w tym dniu. Pokażmy, jak ważna jest dla nas przeszłość i ludzie, którzy mieli wpływ na naszą przyszłość. Zapraszamy Państwa w sentymentalną podróż, w czasie której będzie czas na refleksje o tym, co było, na wspomnienia i łzy wzruszenia. Czas jest nieubłagany dla każdego z nas, dlatego tak ważne jest celebrowanie takich spotkań. Dla młodego pokolenia, dla tych uczniów, którzy dzisiaj związali się z „KRASZEWSKIM” czy z „PLATERKĄ”, państwa obecność na Zjeździe z pewnością będzie przykładem tego, jak ważny jest szacunek dla ludzi i miejsc, wśród których dorastamy i dojrzewamy. Nie zapominajcie o nas. Drzwi szkoły są dla was zawsze otwarte.

WPŁATY

Uprzejmie prosimy, aby potwierdzenia uczestnictwa w Zjeździe dokonać poprzez wpłatę stosownej kwoty na konto 

PKO BP 36 1020 1260 0000 0802 0159 2872

lub w kasie szkoły I LO. W tytule wpłaty należy wpisać imię i nazwisko absolwenta, nazwisko rodowe, nazwę szkoły (I LO, II LO), rok ukończenia szkoły, klasę, opcję uczestnictwa w zjeździe (pozycja w formularzu zgłoszeniowym 1), 2), 3) ), imię i nazwisko osoby towarzyszącej w przypadku wyboru opcji 3) z formularza zgłoszeniowego.
Chcę wziąć udział w:
1) uroczystościach szkolnych oraz spotkaniu integracyjnym – 200 zł
2) uroczystościach szkolnych, spotkaniu integracyjnym oraz Balu Absolwentów – 300 zł
3) uroczystościach szkolnych, spotkaniu integracyjnym oraz Balu Absolwentów (wraz z osobą towarzyszącą) – 500 zł

PRZYPOMNIENIE

Szanowni Absolwenci!
Informujemy, że 30 czerwca 2018 r. upływa termin rejestracji i dokonywania wpłat potwierdzających uczestnictwo w IX Zjeździe Absolwentów I LO im. J. I. Kraszewskiego i II LO im. E. Plater.

Komitet Organizacyjny Zjazdu

No to tyle. – Mam nadzieję, Droga Jolu, że jednak dołączysz do grona absolwentów V LO, w hotelu Ibis/Novotel Centrum (d. Wrocław) 22 września br! – Przypomnę, że 10 lat temu „wjazd” na bal wraz z koncertem w Filharmonii Wrocławskiej kosztował 230 zł, bez alkoholu! Więc teraz 290 zł wraz z alkoholem i 4 osobową grupą muzyczną jest… po kosztach!

W