Zapis koncertu, 22 IX 2018 w Teatrze Polskim, z okazji 70-lecia V LO, już dostępny!

To miał być tylko roboczy zapis koncertu jubileuszowego. —  Robert „Lisku” Lis, matura 1975, kierownik muzyczny kabaretu „Impertynent”, poprosił młodszego brata, o nagranie na 2 kamery (swoją i brata) i 2 ręce. Grzegorz „Lisek” Lis, matura 1980, nie miał wyjścia: Wszak podczas jubileuszu 70-lecia na scenie wystąpił nie tylko najstarszy z trójki piątkowego rodzeństwa, ale też najmłodsza „w stadzie” Lisówna — Beata, teraz Granat, matura 1984! A w zasadzie w Teatrze Polskim wystąpiło czworo Lisów, bo i Krzysztof, syn Roberta, absolwent piątkowego gimnazjum, akompaniował Ryśkowi Klanieckiemu oraz Marysi Jeleń.

Nikt się nie spodziewał, że przy użyciu zaledwie dwóch kamer oraz rejestratora dźwięku otrzyma się obraz jak najbardziej do obejrzenia i…słuchania! — 3 godziny koncertu, dzięki profesjonalnemu montażowi Roberta, ogląda się z przyjemnością. — A 19-minutowa przemowa byłej dyrektorki — Barbary Josiak, to prawdziwa perełka dotychczasowych jubileuszy! Nic dziwnego, że wśród ponad pięciuset widzów — profesorów i absolwentów „Piątki” — część wzruszyła się do łez… Nagranie zawiera także wcześniej przygotowane wywiady z sześciorgiem profesorów (Teresa Miodek, Zofia Rohatyńska, Krystyna Zygmunt, Jorthanis Lazopoulos, Tadeusz Łopuch i Andrzej Mońka), wizytę w „Tajemniczym Ogrodzie Profesora Lopka” oraz fragmenty Polskiej Kroniki Filmowej z lat 70. zawierające nagranie wycinka lekcji „Przygotowanie do życia w rodzinie socjalistycznej”.

Zapis, na płycie DVD, jest już dostępny dla każdego i to non profit, czyli po kosztach. Warunkiem otrzymania płyty, w iście estetycznym opakowaniu, jest wpłata na konto Klubu minimum 20 zł z dopiskiem „darowizna 70-lecie”.

Chętni do otrzymania płyty proszeni są o wpłaty na konto Klubu Absolwenta V LO, ul. Stolarska 30, 53-205 Wrocław, nr konta: 95 1940 1076 3076 8998 0000 0000.

Ponadto tytułem zadośćuczynienia część uczestników obchodów 70-lecia V LO otrzyma płytę DVD z koncertu bezpłatnie! — Dostaną ją wszyscy, którzy zapłacili za jubileusz ceny maksymalne, tj.:

  • za pakiet całościowy 290 zł lub
  • za bal 240 zł, lub
  • za teatr 70 zł

W

Krążek, okładka i wkładka – w celu powiększenia kliknij w miniaturę

Zwiastun nagrania