75-lecie V LO, Zjazd Absolwentów, sobota 15 VI 2024

V LO imienia generała Jakuba Jasińskiego 1 września bieżącego roku stuknie okrągłe 75 lat! Oficjalna, szkolna, uroczystość z okazji 75-lecia „Piątki”, będzie miała miejsce w Teatrze Polskim w piątek, 27 października o godzinie 10.00. Klub Absolwenta V LO będzie reprezentować skromna, czteroosobowa delegacja, jako że miejsc na ulicy Zapolskiej jest ledwie pięćset, a więc nie starczy nawet dla Rady Pedagogicznej i uczniów.

Logo png z pl.pngtree.com/

Władze Klubu Absolwenta „Piątki” stanęły przed alternatywą: z marszu i z dużą dozą improwizacji dołączyć się do szkolnych uroczystości w sobotę, 28 października czy rzetelnie i step by step przygotować się do uroczystości w terminie późniejszym? Po dwóch burzliwych, ale twórczych posiedzeniach Zarządu Klubu i Komisji Rewizyjnej, jednogłośnie postanowiono, że Zjazd Absolwentów wymaga minimum rocznego rzetelnego i starannego przygotowania. W związku z powyższym, po wcześniejszym skonsultowaniu z Dyrekcją LO nr 5 we Wrocławiu, postanowiono Zjazd Absolwentów z okazji 75-lecia Szkoły zorganizować w sobotę 15 czerwca 2024 roku, a więc jeszcze w czasie jubileuszowego, 75. roku nauczania w „Piątce”.

Wkrótce kolejne komunikaty w mailach (uprasza się wszystkich Absolwentów o podawanie adresów mailowych i numerów telefonów) oraz na stronie www Klubu.

(w)